Zakłady bukmacherskie, zwłaszcza firmy działające wyłącznie online, to świetny biznes, dość mocno odporny na gospodarcze zawirowania. W końcu zakładać można się o wszystko. Jak w epidemii zawieszono rozgrywki sportowe, to bukmacherzy zwiększyli ofertę na e-sporty, całkowicie odporne na koronawirusa. To wszystko sprawia, że Legalni bukmacherzy w Internecie zarabiają niezłe pieniądze. Czy można stać się jednym z nich?
Ustawa o grach hazardowych
Nowelizacja ustawy o grach hazardowych, obowiązująca od 2017 roku, ustabilizowała polski rynek zakładów bukmacherskich. Wprawdzie była jeszcze aktualizacja przepisów w 2019 roku, ale to od 2017 roku zakłady wzajemne drogą online mogą być wyłącznie realizowane przez podmioty posiadające stosowną licencję. Dzięki temu w Polsce tylko firmy, które założyły spółki na terenie kraju oraz uzyskały pozwolenie od Ministerstwa Finansów, mogą być traktowani jako legalni bukmacherzy w Internecie. To pozwoliło wyeliminować zagranicznych graczy z polskiego rynku, którzy nie odprowadzali w naszym kraju podatków, a strony ich zakładów są oficjalnie blokowane przez dostawców Internetu.
Legalni bukmacherzy w internecie – coraz więcej graczy
Branża bukmacherska w Polsce ma się całkiem dobrze, a może i nawet z każdym rokiem lepiej. Spółki zarabiają, przyciągają kolejnych klientów atrakcyjnymi promocjami czy usługami dodatkowymi w swoich serwisach. Co ważne, jest też coraz więcej legalnych bukmacherów w internecie. Obecnie pozwolenie od Ministerstwa Finansów posiada już kilkanaście spółek, które oferują swoje usługi albo wyłącznie przez internet, albo w formie online + punkty stacjonarne (to głównie starsze firmy, znane nawet od kilkunastu lat).
Legalne zakłady bukmacherskie – bezpieczna gra
Legalni bukmacherzy w internecie to zarówno firmy polskie, z polskim kapitałem, które działają w branży krótszy lub dłuższy czas, a także firmy pochodzące z zagranicy, które utworzyły spółki działające w Polsce zgodnie z regulacjami zawartymi w ustawie o grach hazardowych, by móc legalnie świadczyć usługi na terenie kraju. Niestety większość znanych światowych czy europejskich bukmacherów, nie zdecydowała się na taki krok, odpuszczając polski rynek (a w praktyce oferując polakom nielegalną grę na swoich serwisach, której ewentualne konsekwencje poniosą wyłącznie gracze).
Zakłady bukmacherskie – dochodowy biznes
Zakłady bukmacherskie to pochodna hazardu, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Zakłady wzajemne są dostępne wyłącznie dla pełnoletnich osób, także te dokonywane drogą internetową – to zakłady mają obowiązek weryfikacji graczy w trakcie rejestracji konta. Hazard jak wiadomo, od zawsze był bardzo dochodowym interesem, podobnie jest z zakładami online, które nie mają kosztów związanych z prowadzeniem punktów stacjonarnych, co sprawia, że ten biznes jest jeszcze bardziej dochodowy niż jeszcze 10 czy 15 lat temu. Klientów również nie brakuje. Bogacące się społeczeństwo chętnie korzysta z usług zakładów bukmacherskich, traktując je jako „niewinną” rozrywkę i przeznaczając niewielkie, w skali miesięcznego budżetu, środki finansowe.
Bukmacherzy – coraz bardziej widoczni
Jedynym minusem tej branż, jest brak możliwości reklamowania się jako zakłady bukmacherskie. Nowelizacja ustawy z 2019 roku dopuszcza jedynie reklamowanie się legalnych bukmacherów internetowych, jako sponsorów klubów sportowych czy poszczególnych rozgrywek sportowych. Z biznesowego punktu widzenia sponsoring, to są dodatkowe koszty, które bukmacher musi ponieść, by móc „wejść” na powierzchnie reklamowe. Jednak dzięki tym możliwościom, nowo powstali bukmacherzy mają szansę budować swoją rozpoznawalność.