Wykończenie domu

Jak ukryć rury w łazience?

Przeprowadzając remont domu lub mieszkania, dbamy o każdy szczegół. Zazwyczaj kosztuje nas to sporo wysiłku, a nieraz związane jest także z niemałymi kosztami. W związku z tym nikt nie lubi słyszeć od fachowców, że czegoś nie da zrobić, jeśli mamy już swoją wizję na modernizację kuchni czy pokoju dziennego.

Myślenie perspektywiczne ma przyszłość

O funkcjonalność i estetykę dbamy nie tylko w pomieszczeniach, w których najdłużej przebywamy w ciągu dnia. Zazwyczaj chcemy, aby wszystkie wnętrza w domu lub mieszkaniu tworzyły pewną całość i remont poprzedzany jest stworzeniem przemyślanego projektu. Również wygląd korytarza, przedpokoju czy łazienki mają spełniać nasze wymagania. Z tą ostatnią bywają jednak problemy, a kiedy fachowiec mówi, że nie da się inaczej poprowadzić rur, czasem musimy przyznać mu rację. Jednocześnie nie jesteśmy wobec tego problemu całkowicie bezradni. Możemy zdecydować się na zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych. W zależności od miejsca, w którym biegną rury, dodatkową powierzchnię, stworzoną przez płyty, możemy wykorzystać do umieszczenie oświetlenia albo jako półkę na kosmetyki lub kwiaty. 

Czasami trzeba zgodzić się na kompromisy

Nie martwmy się, jeśli czegoś nie da się w 100% wykonać tak, jak planowaliśmy. Zarazem nie rezygnujmy z dbałości o estetykę. Dzisiaj posiadamy różne możliwości wybrnięcia z trudnych technicznie sytuacji. Płyty kartonowo-gipsowe mogą na przykład posłużyć do stworzenia ciekawych form na ścianach lub suficie, jednocześnie ukrywając nierówności. Mogą także zostać użyte do podzielenie pomieszczenia na strefy przeznaczone do różnych zadań. W łazience można w ten sposób wydzielić miejsce z dużą i komfortową wanną, stworzone z myślą o relaksujących kąpielach od przestrzeni, w której znajduje się umywalka czy sedes. W końcu z płyt kartonowo-gipsowych możliwe jest zbudowanie podwieszanego sufit, a w nim umieszczenie nowoczesnego oświetlenia. 

Jeśli wykażemy się kreatywnością i poznamy najnowsze trendy oraz techniki wnętrzarskie, nie będą nam straszne żadne rury w łazience czy przedpokoju, a każdy remont zakończymy w pełni usatysfakcjonowani. Wszelkie niedoskonałości pomieszczeń wykorzystamy zaś na własną korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *