Porady

Którą płytę gipsową wybrać?

Płyty gipsowe powszechnie stosowane są w montażu systemów suchej zabudowy – do stawiania ścian działowych, zabudowy poddaszy czy sufitów podwieszanych, gdzie pozwalają doskonale ukryć wszelkie instalacje i elementy konstrukcyjne. Na rynku dostępne są płyty gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-wiórowe i płyty gipsowe z dodatkiem włókien szklanych.

W poszukiwaniu tego jednego modelu

Każdy rodzaj płyt cechują inne parametry i w zależności od tego, w jakich pomieszczeniach zostaną one montowane powinniśmy wybrać odpowiedni model. Płyty gipsowe z powodzeniem się sprawdzają zarówno w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, a także przy budowie innych obiektów. Montaż płyt nie jest zadaniem trudnym, tym bardziej, że producenci w instrukcjach montażu dokładnie opisują proces ich instalacji.

Przepisy dotyczą także producentów

Każdy produkt musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami – wskaźnikami, które odczytać można z Deklaracji Właściwości Użytkowych, które od 1 lipca 2013 roku zastąpiły Deklaracje Zgodności. Teraz dystrybutor czy wykonawca ma wgląd do wszystkich informacji na temat płyt gipsowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *