Meble i wystrój

Pomysł na ścianę za łóżkiem

Łóżko to nie tylko najważniejszy element sypialni, ale też jeden z najbardziej znaczących mebli w całym domu. To tam śpimy, odpoczywamy, nabieramy energii na kolejne dni życia i pracy. Warto zadbać o wizualne aspekty okolic swojego łóżka, ponieważ pozwoli to podnieść standard i komfort swojego wypoczynku. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wskazówek i ciekawych pomysłów na aranżację ściany za łóżkiem.

Zastanów się o czym marzysz

Często sprawdza się aranżowanie ścian za pomocą… Swoich marzeń. Przykład? Jeśli uwielbiasz podróże, nad swoim łóżkiem możesz umieścić mapę (malowany farbami szablon, kupną tablicę bądź plakat) i na bieżąco zaznaczać miejsca, w których byłeś. A może Twoją pasją jest film? W takim razie warto zawiesić nad łóżkiem zdjęcia ulubionych aktorów, kadrów i cytatów filmowych. Podążając tą drogą można wymyślić miliony intrygujących aranżacji. Ich największą zaletą jest indywidualizm. Wyrażają coś więcej, niż designerski styl, są odzwierciedleniem charakteru. Dobrym pomysłem w przypadku rodzin jest też powieszenie na ścianie ulubionych rodzinnych zdjęć, dziecięcych obrazków. Jak zdecydować? Wybierz to, co sprawia, że się uśmiechasz. Prostsze, niż myślisz!

Niezawodne dekoracje

Nie każdy chce jednak aranżować wnętrze tak indywidualnie. Z różnych powodów – być może gdzieś indziej wyraża swoje pasje, być może mieszkanie przeznacza także na wynajem. W takich przypadkach sprawdzą się bardziej uniwersalne pomysły, które estetycznie zgrają się z resztą wnętrza i sprawią, że okolice łóżka będą bardziej przytulne. Niezawodne jest między innymi stosowanie wzorów z cegły. Tym bardziej, że może mieć ona bardzo różne kolory, a od lat wiąże się z ciepłem domowego ogniska. Projektanci celują też w faktury pikowane, nasuwające skojarzenia z bogactwem i luksusem. A może wolisz minimalizm i odpowiada Ci stonowany beton? Jeszcze inną alternatywą będzie powieszenie… Lustra. Optycznie powiększy sypialnię i doda jej uroku. Jak widzisz, niejeden pomysł na ścianę za łóżkiem czeka, by go wykorzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *