Wykończenie domu

Profile metalowe w pracach remontowo-budowlanych

Jak połączyć próg z podłożem albo murowaną ścianę z sufitem? Jak ustabilizować otwór okienny w magazynie? Odpowiedzi na te pytania znają studenci kierunków budowniczych oraz murarze. Oni doskonale wiedzą, że w takich przypadkach stosuje się profile metalowe.

Zastosowanie profilów

Bez tych metalowych elementów trudno sobie wyobrazić obiekt sporych rozmiarów stawiany z cegieł czy bloczków betonowych. Stosuje się je praktycznie wszędzie: w budowie fabryk, bloków mieszkalnych, domów jednorodzinnych, pawilonów usługowych, galeriach handlowych, obiektach inwentarskich.

Najczęstszym tworzywem, z jakiego produkuje się profile, jest stal, aluminium oraz mosiądz. Pokrywa się je warstwą cynku, chromu. Niekiedy aluminiowe wyroby poddawane są jeszcze procesowi anodowania, które zabezpiecza je przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Czasami anodowanie zwane też elektrolityczną oksydacją przeprowadza się w celach zdobniczych, by uzyskać nieścieralne powłoki w różnych kolorach.

Profil metalowy ma wiele zastosowań

Przyda się w montażu sufitów podwieszanych, okładzin dachowych i sufitowych. Można go używać do kształtowania sufitów łukowych oraz łuków ściennych (dzięki fabrycznym nacięciom). Warto kupować takie profile, które odznaczają się wysoką jakością. Tę ostatnią można określić dzięki analizie składu surówki, z jakiego wytworzono dany element (im większa jednorodność, tym lepiej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *