Pomysł na dom

Rosnące ceny mieszkań na Pradze Północ

Warszawa jest największym lokalnym rynkiem nieruchomości w naszym kraju. Corocznie dochodzi tu do kilkudziesięciu tysięcy transakcji. W stolicy powstaje też najwięcej nowych lokali mieszkalnych. W ostatnim czasie sporo buduje się na Pradze, co wynika z prowadzonej nieopodal dzielnicy budowy drugiej linii metra.

Metro nakręca popyt

Dzięki tej inwestycji wartość Pragi wzrosła. Dzięki podziemnej kolejce będzie można szybko i wygodnie dostać się na drugi koniec miasta. To niesamowicie istotna kwestia dla tak dużego i zwykle zakorkowanego ośrodka, jakim jest Warszawa.

Na krótkich odcinkach z metrem może się równać tylko rower. Sęk w tym, że infrastruktura rowerowa nie jest jeszcze rozwinięta. Istniejące szlaki poprzecinane są skrzyżowaniami z drogami. Tymczasem metro nie zatrzymuje się na światłach, zawsze ma pierwszeństwo i dlatego przejechanie nim nawet kilkunasto kilometrowej trasy zajmuje dosłownie chwilę.

Ubocznym skutkiem budowy podziemnej kolejki jest wzrost atrakcyjności działek i mieszkań położonych w pobliżu przystanków. Praga Północ będzie korzystać z przystanku o nazwie „Szwedzka”. Nie zapominajmy o liniach autobusowych i tramwajowych, których trasa przebiega 200 metrów od dzielnicy.

Jak to wygląda dziś?

To wszystko składa się na wzrost cen mieszkań na Pradze Północ. Niektóre z istniejących już obiektów podrożały trzykrotnie. Mimo to lokale znajdują nabywców. To zachęca deweloperów do realizowania kolejnych inwestycji.
Na Pradze powstają więc nie tylko pojedyncze obiekty zwane plombami urbanistycznymi. Pod budownictwo mieszkaniowe adaptowane są wielohektarowe działki, które zmieniają charakter dzielnicy. Na rynku dostępne są mieszkania bez pośredników. Warszawa kusi nowoczesnością, która przeplata się z tradycją.

Mimo tych budowlanych przedsięwzięć Praga ma jeszcze swój przedwojenny klimat. Krajobraz wypełniają liczące ponad 100 lat kamienice. Wiele z nich jest w kiepskim stanie, ale to właśnie tworzy urok, pozwala dotknąć żywej tkanki miejskiej i umożliwia zobrazowanie przedwojennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *